بنام خدا
گزارش اولین صعود مشترک گروه دوستیابی کوهنوردان - به قله الوند (3425 متر) همدان

گزارش از :حسن اسماعیلی 

*گمان مبر که به پایان رسید کار مغان * هزار باده ناخورده در رگ تاک است*

.......روز پنج شنبه 24 بهمن 92 محل تجمع صعود مشترک اعضا گروه در پارکینگ تله کابین گنج نامه شاهد حضور دوستانی بود که اشتیاق دیدار یکدیگر را از دنیای مجازی به دنیای حقیقی و آنهم طبیعی یعنی کوهستان کشیده بودند.از راه دور و نزدیک از ایلام گرفته تا کرج ،ازکرمانشاه گرفته تا کنگاورو همدان ، و از لاله جین ، تهران ، سمنان وبروجرد گرفته تا دزفول و ملایر و خرم اباد دوستان کوهنورد به یکدیگر پیوسته و پس از آشنایی و معرفی مختصر و با کمی تاخیر به سمت کیوارستان و دشت میشان حرکت ارام خود را آغاز نمودند.با هماهنگی و همکاری دوست عزیزمان جناب خانلری از همدان و حضور دو دوست و امداد گر هلال احمر همدان آقایان یونس زندی و یونس صنایع تیم به دشت میشان رسیده و در مجتمع کوهستانی دشت میشان اسقرار یافتیم ومدیر این مجتمع(عباس آقا) نهایت همکاری را با ما نمودند که جای تشکر دارد. دوستان در جمعی گرم ، صمیمی و مثال زدنی شب را در کنار هم به تبادل اطلاعات و دوستی های بیشتر سپری نمودند.همه ما از ابتکار عمل جناب * احتشام مصدق *و زحمات ایشان در بر پایی این گروه وخلق این موقعیت و این صعود تشکر نمودیم .عده ایی در خوابگاه و عده ایی در چادر شب نسبتا سرد را به صبح رسانده و آدینه زیبای 25 بهمن 92 را با حرکتی صمیمی و در هوایی بسیار دل انگیز و ارام زمستانی، در ساعت 8 صبح به سمت قله الوند آغاز نموده و در مسیر راه ، پس از پشت سر گذاشتن دشت تخت نادر و گرفتن عکس های یادگاری - در ساعت 10.15 صبح به چکاد زیبای الوند ، مقصد صعود دست یافته وضمن تبریک به یکدیگر ،این روز زیبا و به یاد ماندنی را جشن گرفتیم.صعود امروزما و شما صعود قله های مهربانی بود صحبت از تلاش جمعی برای رسیدن به بلندای قله های دوستی بود نه ارتفاع قله ها ی سنگی !!.صعود انسانیت بود و نزدیکی افکار .صعود خنده و شادی بود.صعود صمیمیت ها بود. صعود نگاه های مهربان بود و نزول منیت ها .درود بر همه دوستان یک رنگ و با صفا.تشکر از پیشکسوتان بزرگواری که به همه ما درس بزرگی و ادب دادند.درود بر عزیزانی که از راه های دور وقت گرانبهایشان را برای صعود مهربانی ها گذاشتند و ساعتها معطل شدند اما دم نزدند. درود بر اندیشه های والا و بزرگ ایشان. آسمان ها آبی ،پر مرغان صداقت آبی..... ،، دست مریزاد به تک تک افراد شرکت کننده و جای همه دوستان کوهنورد و بخصوص بقیه اعضائ گروه خالی بود. ما به نمایندگی از شما پیام تان را در این گروه فهمیده و در این صعود آنرا اجرا کردیم.همه یک رنگ و با صفا...واقعا جایتان خالی... بنر یادبودی را که دوستان میزبان طراحی و چاپ کرده بودن را به رسم یادبود امضاء کرده و پس از فرود به سمت دشت میشان و صرف نهار به ناچار از یکدیگر جدا شدیم. اما کسی دوست نداشت خداحافظی کند . یکدیگر را صمیمانه در آغوش گرفته و با قول و قرار های بعدی یکدیگر را موقتا ترک کردیم... .. 
معرفی افراد حاضر در این صعود :
میزبان : ادمین گروه – احتشام مصدق و کانون طبیعت گردی سیروان –کنگاور
امداد گران : یونس صنایع و زندی از همدان
تصویر بردار: علی حبیبی کنگاور – برهان خسروانی همدان و...
گروهای شرکت کننده :گروه جمشید ایلام- کانون طبیعت گردی سیروان کنگاور –     باشگاه آرش همدان - گروه آناهیتا کنگاور-گروه سالار دزفول- باشگاه کاهار البرز- باشگاه کوچ خرم اباد-
و ...
محمد رضا جمشیدیان (پیشکسوت ) ایلام- محمد طالبی مقدم (مربی و پیشکسوت ) همدان -مهدی افسری کنگاور –علی خزایی مربی و (پیشکسوت)همدان - بهزاد عزیزیان ایلام-علی گماسیایی ملایر-سید سلمان آزرم بروجرد- پویا حیدریان سمنان- بهشاد اخگر لواسان تهران –سعید ماهیگیر ایلام-همایون ابراهیمی ایلام- مینا شهبازی ایلام-حمید جمشیدی کرج-محمد خمسه کرج- پیمان نوری تهران-علیرضا میرزایی همدان- ایرج گلذاری لاله جین همدان- بابک خدا خواه تهران- پیمان طهماسبی دزفول- مسعود نوشاد همدان -امیر علی حاجی طالب کرج- اشکان رشید جلودار دزفول- نسرین قبله زاده تهران- علی شاملویی همدان –رامین رحمتی خرم اباد- حسین شمس خرم اباد- خانم همتی خرم اباد- امین صاریان خرم اباد- مریم مهدیا ن همدان – نفیسه یعقوبی همدان – محسن مافی بروجرد- برهان خسروانی همدان – هادی دادستان کرج – جلال ابراهیمی ایلام – ارزواعظم پور کرمانشاه –علی صحرانشین ایلام -دانیال صحرانشین ایلام فرزاد احمدی ایلام-سعیدماهیگیر-بهزادعزیزیان ایلام -همایون ابراهیمی ایلام -جلال ابراهیمی ایلام -مسعودناظری فر ایلام -ارش جمشیدی ایلام -مرتضی مطهرنیا ایلام -امیر فلاحی کرمانشاه- فاطمه میرزایی کرمانشاه –پویا ازادانی پور کرمانشاه – محمد امین ملک زاده کرمانشاه- سامان طهمورثی کنگاور- جهان بخش اسدی کنگاور –کامران شریف زاده کنگاور- قاسم کیانی کنگاور- راضیه سرکانی کنگاور- محمد فعله گری کنگاور- زهرا رحمت ابادی کنگاور- مسلم رشتیانی کنگاور- محمد عبدالملکی کنگاور- اکرم فعله گری کنگاور- سمیرا احمدی کنگاور- الهام محبی کنگاور- جواد شریفی کنگاور – محمد پاینده کنگاور – امامعلی قاسمی کنگاور و.....با پوزش از سایر دوستانی که اسامی آنها احیانا از قلم افتاده و یا فراموش شده اند. 
به امید دیدار مجدد.       علی خزایی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 1 نظر / 75 بازدید
عرشیا

دم همتون گرم همشهریای عزیز[لبخند]