ریزش بهمن در پیست اسکی تاریکدره همدان 14/11/1390

با سلام و تسلیت به جامعه ورزشی کشور و تالم بسیار.

متاسفانه دیروز جمعه 14/11/1390 حدود ساعت 11 صبح در زمانی که مسول برف کوبی مسیر اقای اکبر سموات به همراه اقای فواد ازادیان مربی اسکی در ارتفاعات بودند ناگهان حجم بسیار سنگینی از برف به داخل دره مسیر اسکی سرازیر شد و ریزش برف به حدی سنگین بود که حتی از ماشین برف کوب به ان اندازه و جثه اثری دیده نمیشد و کوهنوردان و اسکی بازان حاضر در پیست اولین نفراتی بودند که جهت کمک به اسیب دیدگان شتافتند.متاسفانه طبق شواهد موجود نفراتی هم که در پایین دست مشغول اسکی بودند حداقل 2 نفر در زیر بهمن گرفتار شده اند.

گروه های امداد و هلال احمر حدود ساعت یک بعداظهر!!!!!!!!!!!!!!!!!! خود را به محل رساند که دلایل بسیار متععدی برای دیر رسیدن انها وجود دارد از جمله باز نبودن جاده تاریکدره بعداز گذشت 2 روز بارش برف توسط ترابری!!!! که جای تاسف بسیار دارد..

و نیز دلیل دیگر تاخیر احتمالا عدم امادگی نیروهای امداد و هلال احمر جهت چنین اتفاقاتی...!!!

نبود امکانات کافی و مناسب در پیست و عدم وجود تجهیزات پیشرفته امروزی جهت پیدا کردن افراد در عمق 5 تا 10 متری برف چیزی جز یاس و ناامیدی باقی نزاشت....

توضیح اینکه منطقه تاریکدره بدلیل موقعیت خاصی که قرار دارد بسرعت تاریک شده و نور افتاب را از دست میدهد و بنابراین ثانیه ها در این منطقه حیاتی میباشد.

لذا پس از ساعتها جستجو و یافتن تکه هایی از ماشین برف کوب هیچکدام از نفرات در منطقه بهمن زده یافت نشدن چونکه متاسفانه در بعضی نقاط عمق برف حتی به10متر هم میرسید.

و دوستان عزیز مان در میان خروارها برف تا اکنون 15/11/1390 مدوفون هستند.

به زودی گزارش کاملی تهیه و منتشر میگردد.

روابط عمومی باشگاه ارش همدان

 

/ 0 نظر / 4 بازدید